Saulės kolektoriai SWH ir PV
  Vandens šildymui
Saulės Elektrinės
Akumuliatoriai
LED lempos
  Šilumos siurbliai
  Oras - vanduo
Gruntas/vandens telkinys - vanduo
Oras - oras
 
   Katilai, boileriai, santechnika
   Vėjo jėgainės
   Elektros generatoriai ir UPS
   Centrinis dulkių siurblys
   Vėdinimas ir kondicionavimas
   Ventiliuojami fasadai
   Pontoninės prieplaukos Lieptai 
   Oro kompresoriai
   Vakuumo siurbliai
   Filtrai
   Dulkių, drožlių siurbliai pramonei
   Suvirinimo įranga
   Įrankiai
 
Vakuuminiai saulės kolektoriai vandens šildymui


      Aprašymas

   
Mūsų įmonė turi didelę patirtį saulės kolektorinių vandens šildymo sistemų instaliacijoje, aktyvią veiklą vykdo nuo 2006 metų. Daug saulės kolektorių instaliuota visoje Lietuvoje.
Siūlome moderniausius saulės kolektorius su vakuuminiais stikliniais kaitinimo vamzdžiais. Skystis, esantis variniame vamzdelyje ( kuris yra centre dviejų stiklinių stiprių borosilikato vamzdžių) užverda, kai saulė kolektorių įkaitina iki 25 laipsnių Celsijaus. Skysčio virimas vyksta dėl to, kad vamzdelis yra vakuume, kuriame reikia žymiai mažesnės temperatūros vandeniui užvirti. Borosilikato stiklas atsparus krušai, lietui, sniegui. Viduje sistemos cirkuliuoja antifrizas, todėl kolektorius veikia ir žiemą. Kolektoriaus įkaitimui nebūtina saulė, jis šyla ir debesuotą dieną nuo saulės “radiacijos” per debesis.
Plokščiasis kolektorius saulės energiją paverčia šilumine tik esant tiesioginei radiacijai (t.y. šviečiant saulei ) ir yra neefektyvus, kai dangus apsiniaukęs.
Vakuuminiai kolektoriai - tai įrenginiai, kuriuose saulės energija absorbuojančios plokštelės yra stikliniame vamzdyje, iš jo išsiurbtas oras ir jie šilumą iš dalies paverčia į išsklaidytąją radiaciją, todėl veikia net apniukusiu oru. Tokių įrenginių kaina šiek tiek didesnė nei plokščiųjų kolektorių, nes jų gamybos technologija gana sudėtinga.

Saulės kolektoriai yra šių tipų: 1) pilno vakuumo, 2) dalinio vakuumo.
Pagal antifrizo tekėjimo būdą: a) tiesioginio pratekėjimo, b) heat pipe (skystis per varinį vamzdelį kolboje neteka).
Pilno vakuumo stikliniame vamzdyje varinis vamzdelis yra tikrame vakuume, todėl labai gera šilumos izoliacija, geriau tinka šildyti vandenį žiemą. Tiesioginio pratekėjimo didesnis efektyvumas, o heat pipe paprastesnė instaliacija.
TIESIOGINIO PRATEKĖJIMO: kolektorius gali būti instaliuojamas betkokiu kampu, ant plokščio stogo horizontaliai, ar ant balkono /sienos vertikaliai. Karšto vandens ruošimui vamzdžius pasukame 45 laipsnių kampu, o namo šildymui - 60 laipsnių kampu, tuo pačiu saulės spindulius sugerianti plokštelė nukreipiama tuo pačiu kampu. Nereikia daryti trikampio atraminio rėmo 35 - 55 kampo sudarymui kaip "heat pipe" tipo kolektoriams.
Jūs galite būti tikri, kad perkate kokybišką saulės kolektorių. Be to, mūsų įmonė sukomplektuos boilerius, akumuliacines talpas, siurbimo grupę, vamzdyną ir izoliaciją, pasiūlys geriausius kompleksinius sprendimus šildymui apsilankę Jūsų name. Garantijos įrangai ir montavimo darbams iš vienų rankų.
Be saulės kolektorių, sistemą paprastai sudaro:
1) vandens talpykla - akumuliatorius ( t.y. boileris, – jis turi būti iš vidaus emaliuotas, arba nerūdyjančio plieno, su 1 - 2 kontūrais, ir 2 temperatūros davikliais efektyviam valdymui. Taip pat jame yra ir elektrinis tenas sistemos apsaugai nuo užšalimo, arba kai norite vandenį pašildyti elektra;
Mūsų įmonė boilerius (150, 200, 250, 300 litrų ir didesnius) tiekia kartu su kolektoriais .
2) Siurbimo grupė - dvipusė su nuorintoju, arba vienpusė be nuorintojo (pastaruoju atveju nuorintojas, atsparus +180C temperatūrai, montuojamas ant stogo)
3) Išsiplėtimo indas 8 - 10 bar, soliarinis. Tūris parenkamas pagal sistemos tūrį.
4) Valdiklis. Standartiniai yra modeliai kurie valdo 1 siurblį. 2 -3 siurblius valdantys modeliai naudojami sistemose, kur kolektoriai montuojami and Rytų ir Vakarų stogo šlaitų, arba kelių vandens talpų šildymui.
5) varinis vamzdynas 15, 18 arba 22 mm, su karščiui atsparia specialia juodos spalvos izoliacija.
7) Propilenglikolis - antifrizas. Apsaugo sistemas, kad neužšaltų žiemą; jo aukšta virimo temperatūra +170C neleidžia greitai užvirti; antikoroziniai priedai apsaugos sistemos detales. Jis yra ekologiškas ir nepakenks žmonėms, jeigu bus nutekėjimas į geriamąjį vandenį.
Šie įrengimai, jų parinkimas turi tam tikrą specifiką, todėl juos projektuoti turėtų specialistai.
Pagrindiniai matmenys
konstrukcijai 2m x 1,5m su 18 vamzdžių

Modelis Efektyvus plotas 1 vamzdžio skersmuo 1 vamzdžio ilgis
SKE-1800/58-18
18 vnt. vakuuminių vamzdžių
1.44 m2 Φ58 mm 1800mm

     

      Faktai ir privalumai Saulės energijos kiekis per metus (MJ/m2) (kWh/m2) į paviršiaus ploto vienetą

Vietovė
Norvegijoje
Lietuvoje
Italijoje
Sachara
kWh per metus
780
1001
1530
2500

Bendra saules spinduliuojama energija (W/m2) Lietuvoje yra 600-800 W/m².

Saulėtų valandų kiekis per metus (h/a): Lietuva 1400-1900 h/metus, Pietu Europa iki 4000 h/metus.

Saulės energijos naudojimo sistemos tiekiamo karšto vandens dalis vienos šeimos gyvenamąjam namui, %

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
24%
41%
62%
75%
86%
86%
89%
86%
83%
59%
29%
24%

    Saulės spinduliavimas kinta priklausomai nuo metų laiko - vasarą jis stipresnis, o žiemą silpnesnis. Saulės energijos naudojimo sistemos efektyvumą apibūdina dydis, vadinamas geriamąjam vandeniui šildyti tiekiamos energijos dalimi, kurią saulės energijos naudojimo sistema pagamina vidutiniškai per metus. Vidutiniuose vienos ar dviejų šeimų namuose ši dalis siekia iki 60 proc.

   Gegužės-rugpjūčio mėnesiais šios energijos visiškai pakanka patenkinti karšto geriamojo vandens poreikį. Pereinamojo sezono mėnesiais saulės energijos naudojimo sistema gali tiekti energijos ir patalpoms šildyti, ji ypač efektyviai panaudojama žematemperatūrinėse grindinio šildymo sistemose. Tai gerokai sumažina vidutines kietojo, skystojo kuro arba dujų sąnaudas.

   Saulės kolektorius nepakeičia dujų ar elektrinio šildymo, jis yra šių sistemų geras pagalbininkas,   Nes ne visos dienos metuose yra saulėtos. Bet jeigu imsime metų vidurkį, teisingai parinkta saulės sistema gali patenkinti apie 70% karšto vandens poreikių namui. Didinti sistemą neverta, nes vasaros metu šilumos bus perdaug, jeigu tik turėsite didesnę akumuliacinę talpyklą arba vandens baseiną karšto vandens kaupimui.
     Saulės kolektoriai gali būti naudojami ir žiemą prie -30 C temperatūros, nors efektyvumas žymiai sumažėja. Geras šilumos gavimas vyksta temperatūroje, svyruojančioje apie -5° - 0°C.


 Vidutinis kasdieninis saulės energijos spinduliavimas į horizontalų paviršių (kWh/m2/dieną) Kaune (platuma 54.54 ilguma 23.14 ), 10 metų vidurkis:

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
0,74
1,48
2,45
3,58
4,90
4,88
4,76
4,09
2,59
1,58
0,81
0,57
   KwH/m²

Pvz., jei bus du kolektoriai po 18 vamzdžių (viso 36 vnt. 58x1800mm vakuuminių vamzdžių iš borosilikato stiklo), kurių saulės spindulius sugeriančio paviršiaus plotas yra 2,9 m² ir konversijos koef. 0,7504 per metus galime gauti: 1000 x 2,9 x 0,7504 ~ 2176,16 kWh.
Vidutiniškai apie 750 kWh/m² (saulės kolektoriaus 1 m² ) per metus.


Privalumai

● Patikimi, efektyvūs, dvigubo stiklo saulės vakuuminiai vamzdžiai su "heat pipe" kaitinimo vamzdeliu;
● Variniai kaitinimo vamzdeliai greitam šilumos perdavimui;
● Lengvai instaliuojami ir prižiūrimi
● Lengvas vienos arba kelių baterijų sujungimas ir instaliavimas
● Nerūdyjantis sidabruotas varinis kolektorius,
● Visas rėmas iš nerūdyjančio plieno ( 304 2B grade SS )
● Efektyvus šiluminis galingumas m² yra 15.18 kJ/K m². Patikrinti pagal standartą EN 12975.

Klauskite apie kito tipo saulės kolektorius - pilno vakuumo ir tiesioginio pratekėjimo ( pagaminta Vokietijoje )
   Vilniaus apytikslė geografinė padėtis - 54°40 šiaurės platumos - - kolektorius turi būti nukreiptas į Pietus 54° kampu. Nereikia labai stengtis sumontuoti saulės kolektorių tiksliu reikalingu kampu. Jeigu stogo kampas yra tarp +/- 10° jūsų pageidaujamo kampo, galima tiesiog montuoti saulės kolektorių ant stogo paviršiaus. Pridėtos pastangos nustatyti saulės kolektorių tiksliu kampu negarantuoja, kad labai padidės efektyvumas.
   Mūsų sąlygomis galima montuoti 30 - 50 laipsnių kampu ( jei sistema naudojama tik vasarą – 15 - 45 laipsnių ).
   1995 m. Europos Sąjungos šalyse buvo sumontuota 6,5 mln. m² saulės kolektorių. Šį dydį Europos Sąjunga iki 2010 m. ketina padidinti iki 100 mln. m². Šalyse, kurių klimatinės sąlygos pagal saulės spinduliuotę yra panašios į Lietuvos, taip pat naudojami saulės kolektoriai. Štai Danijoje 1998 m. buvo naudojama apie 184 tūkst. m² kolektorių ir kasmet parduodama 2000-2800 naujų kolektorinių sistemų. Tais pačiais metais Vokietijoje buvo naudojama apie 2,4 mln. m² saulės kolektorių ir kasmet įrengiama po 400 tūkst. m². 1995 m. pabaigoje Austrijoje veikė apie 1,2 mln. m² saulės kolektorių ir kasmet jų kiekis padidėja apie 200 tūkst. m².
   Teisingai sumontuota saulės kolektorinė sistema 4 asmenų šeimai padeda sutaupyti apie 60% bet kokio kito kuro. Taigi per metus taupymo efektas tampa gana ryškus. Be abejonės, kainuoja įrengti ir pačią saulės energijos naudojimo sistemą, tačiau įvertinkite tai, kad ji tarnaus bent 40 metų. Vargu ar galima prognozuoti pigsiant tradicinius energijos šaltinius. Vadinasi, sistemai įrengti skirtos lėšos ateityje atsipirks greičiau.


     

      Montavimas ir schemos


    Ir vandenį šildančios, ir elektros energiją gaminančios sistemos dažniausiai įrengiamos ant pastato stogo. Pirmuoju atveju įrenginį sudaro vamzdeliai ir jais cirkuliuoja vanduo. Sušilęs jis teka žemyn ir kaupiamas vandens talpykloje. Šaltas vanduo vėl patenka į sistemą ant pastato stogo ir ten sušyla. Vandens temperatūra nustatoma termoreguliatoriumi. Jei vanduo sušildomas nepakankamai, automatiškai įsijungia dar viena jo šildymo sistema. Kolektorių reikėtų parinkti pagal žmonių skaičių, jeigu šildysite buitinį vandenį prausimuisi ir kt. Ir pagal namo plotą, jeigu jungsite prie grindinio šildymo ( 10m² grindu ploto reikia apie 1m² saulės baterijos) . Bet galima pajungti ir mažiau - tas pačias baterijas, kurias naudojate buitiniam vandeniui šildyti, tai vistiek bus pagalba dujų ar kieto kuro katilui - jam mažiau reikės kuro šildymo sistemai.

Principinė įrengimo schema


20 vamzdelių ( 58 mm heat pipe) kolektoriaus ( 2,40 m², absorbavimo plotas 1,61 m² ) testas 2008 metais :
Bandymu dienos: 118 dienų
Sum of global irradiation: 1715 MJ/m²
Dienų skaičius su daugiau kaip 14 MJ/m²: 30 dienų.
Lietaus kiekis: 170 l/m²
Dienų skaičius su daugiau kaip 850 W/m²: 69 dienos

Tiekiame saulės kolektorius, boilerius ar visą sistemą. Pristatome ir sumontuojame. Akumuliacinės talpyklos. Garantijos, sertifikatai.


     

      Dažniausi klausimaiKas atsitiktų jeigu vienas vamzdis konstrukcijoje būtų sudaužytas ?
Pirmiausia, vamzdžiai yra gana stiprūs ir nelengvai sudaužomi - atlaiko 2,5cm dydžio krušos ledus. Bet jeigu vamzdis sudužtų, saulės kolektoriaus vamzdžiai pakeičiami labai lengvai. Saulės kolektoriai gali veikti su keletu sudaužytų vamzdžių, tik efektyvumas bus mažesnis.

Ar vanduo bus šildomas debesuotą dieną ?
Taip. Nors šilumos atidavimas bus sumažintas apniukusią dieną, jis vistiek šildys vandenį. Jeigu diena bus labai apsiniaukusi arba lietinga, automatika įjungs elektrinį teną, kuris komplektuojamas su boileriu, arba dujų, granulinį katilą.

Ar Lietuvoje pakanka saulėtų dienų ?
Nors Lietuva ir nėra tas kraštas, kuriame ištisus metus šviečia saulė, tačiau, specialistų skaičiavimais, saulės tikrai pakanka karštam vandeniui paruošti. Šilumos gavybai nebūtina, kad nuolat šviestų saulė. Tuo galima įsitikinti debesuotą dieną atsisėdus i automobilį: automobilio salone vis tiek bus tvanku. Saulės kolektoriai veikia labai panašiai. Saulės kolektorių tikslas - padengti 60 - 65% išlaidų karšto vandens šildymui


Biuro adresas: Laisvės pr. 105- IIa., Vilnius LT05217. Tel.: 8 603 18700

 
Pavadinimas: UAB Energitechas
Adresas: Bajorų km., Vilniaus raj.

Įmonės kodas: 300564057
Tel.: 8 685 07957
Tel.: 8 603 18700
e-mail: info@energitechas.lt
www.kompresoriai.eu
www.dock.lt
jau greitai: LED lempos